Logarlar (Rögarlar) binada veya iş hanlarında bulunan daire ve iş yerlerinin toplandığı alanlardır. Logarlar binada veya iş hanlarında bulunan tuvalet veya lavabolardan atılan atıklardan kaynaklı tıkanıklık meydana geldiğinde logar temizliği yada logar tıkanıklığı açma işlemi yapılmalıdır.Çoğu zaman en çok rastlanan problemlerden biride logarın kendi hattında çökme oluşmasıdır.Anka tesisat logar tıkanıklığını kırmadan dökmeden kameralı cihaz ve robotla logar tıkanıklığı açma hizmeti vermektedir.

Kameralı Cihazlar İle Logar içi görüntülenir. !

Kameralı atık su cihazımız ile logar’ın tıkanıklık oluşturan boruları görüntülenir ve tıkanıklığa sebep veren nedenler tespit edilir.Çökme vs gibi bir problem oluşmadığı takdirde robotla tıkanıklık açma cihazımız sayesinde logar tıkanıklığı açma kısa zamanda açılmaktadır.Çok Nadirde olsa toprak kaymalarıyla veyahutta toprak sıkışmasıyla deprem ile pimaşlarımızda çökme(ezilme) meydana gelebiliyor ve bunlar mecburen kırılmadan hiçbir şekilde sonuca ulaştırılamıyor.

Robotla Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Robot tıkanıklık açma makinemizin aparatları sayesinde logar borularına gönderilen yay ile tıkalı boru,tıkalı logar hattı, kanal, kanalizasyon gibi tıkanmış hatlar içerisinde bulunan balçığı veyahutta birikmiş yağ tabakalarını büyük bir uğraş sonucunda ve makinan yardımı ile  kırmadan dökmeden açılmaktadır. Dışarıdan Biraz kolay gibi gözüksede asla öyle bir şey söz konusu değildir çünkü orada karşılaşabileceğiniz herhangi bir durumda ölümcül sonuçlanacabilecek kazalar meydana gelebilmektedir.Bunun için Herzaman Profosyonel bir yardım almak için bizleri 7/24 Hiç çekinmeden arayabilir yardım isteyebilirsiniz.

İstanbul’un Tüm İlçelerine Fiyat Farkı Alınmadan Profesyonel Hizmet

Tıkalı Pimaş Açma İstanbul Anadolu ve Avrupa yakasında bulunan mobil ekipleri sayesinde en geç 1 saat içerisinde servis hizmeti vermekteyiz.İstanbul’un tüm ilçelerine 7/24 fiyat farkı almadan logar tıkanıklığı açma hizmeti veriyoruz .Profesyonel hizmeti almak için şimdi bizim ile iletişime geçin.

Foseptik Çukuru Nedir?

Foseptik Çukuru

Şehirler, köyler ve her belde içerisinde yer alan sokak kanalizasyon bölgeleri bulunmaktadır. Bu bölgeler genel olarak büyükşehirlerden küçük beldelere giderken uzaklaşmaya başlamaktadır. Kanalizasyon sisteminin uzakta olduğu bölgelerde, kişilerin kendi özel atık bölgelerini kurmaktadır. Bu sistemler sağlık durumuna uygun olacak şekilde yapılmaktadır. Genel olarak bakıldığında, foseptik çukuru, lağım şebekesinden uzak yerlerde sağlık koşullarına en uygun şekilde yer altında inşa edilmiş olan özel pis su depolarıdır. Vidanjör yardımı ile arada bu foseptik çukurlar temizlenmektedir.


Foseptik Çukuru Neden yapılmalı?
Kanalizasyon birçok farklı sağlıksız ortamı bir arada bulunduran yer altı sistemleridir. Bu sistemler olmaması hastalık ve sağlık sorunları yayılan bakteriler ile çoğalmaya başlayacaktır. Yapılan foseptik çukurları da bu durumu önlemek adına kurulmaktadır. Özellikle hane sayısının çok olduğu bölgelerde evsel atık, yeraltı suyu gibi istenmeyen ve hastalık dolu bölgeler insanlara zorlu durumlar yaşatmaktadır. Kirliliği önlemek için foseptik çukuru olmalıdır.
Foseptik çukuru belirtildiği gibi hastalık oluşmaması içinde yapılmalıdır. Kanalizasyon sisteminin olmaması ya da foseptik çukurunun olmaması halinde, kolera, tifo, ishal ve bağırsak solucanları gibi hastalıklar bölgeyi saracaktır. Basit gibi gözükse de bu hastalıklar oldukça tehlikeli sayılabilecek hastalıklar arasında yer almaktadır.